Gangsterzy i policjanci zatrzymani. Mieli pomagać sutenerom

Aż sześciu policjantów z Myślenic zostało zatrzymanych m.in. za współpracę z zorganizowaną grupą przestępczą. Funkcjonariusze są podejrzani o pomoc sutenerom w uniknięciu odpowiedzialności prawnej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach z wydziału kryminalnego i prewencji są podejrzani o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych. Funkcjonariusze mieli pomagać w uniknięciu odpowiedzialności w zakresie urządzania i prowadzenia w agencji towarzyskiej gier hazardowych na automatach. Dodatkowo w agencji sprzedawano alkohol bez zezwolenia.

Gang działał na terenie Małopolski od 2014 r. Jego członkowie trafili do aresztu i usłyszeli zarzuty związane z przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji. Ze śledztwa wynika, że policjanci ostrzegali kryminalistów przed planowanymi kontrolami, a gdy sami na nie szli, nie przykładali się do pracy.

Nie sprawdzali wymaganych dokumentów, nie legitymowali ich i nie ustalali osób tam przebywających. Nie wiadomo, jakie kwoty pieniężne otrzymywali w zamian zatrzymani funkcjonariusze.

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało podejrzanych policjantów w poniedziałek (29 października), a dzień później sąd zadecyduje w sprawie ich tymczasowego aresztowania.

dodany 2018-10-30 09:50 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją